به سرپرستی کامیار فانیان؛

گروه کهن «خاموشی نزدیک» را به اروپا می‌برد

گروه موسیقی «کُهن» به سرپرستی کامیار فانیان و خواننده پارسا حسندخت، تور کنسرت‌های خود را در اروپا برگزار می‌کند.

به گزارش هنر ما به نقل از خبرگزاری فارس، گروه «کهن» در روزهای پایانیِ سال ۹۶ به اروپا می‌رود تا در کشورهای دانمارک، اتریش و سوئد کنسرت‌هایش را برگزار کند. این گروه در روز ۱۹ اسفند مصادف با نهم مارچ در شهر گراتس(اتریش)، در روز ۲۵ اسفند در گوتنبرگ (سوئد) و در روز ۲۷ اسفند در کوپنهاگن(دانمارک) کنسرت‌های خود را برگزار می‌کند.
گروه «کُهن» در کنسرت‌های پیش رو به اجرای قطعات آلبوم «خاموشی نزدیک» با آهنگسازی کامیار فانیان می‌پردازد. همچنین دوتارنوازی شمال خراسان از سوی کامیار فانیان، بخش‌هایی از این کنسرت را به خود اختصاص می‌دهد.
اعضای گروه «کُهن» در کنسرت پیش رو عبارتند از: جاوید ابراهیم پور نوازنده نی، سجاد منصوری نوازنده تنبک، پارسا حسندخت خواننده و اشکان رهبر نوازنده شورانگیز. همچنین فرشاد حقیقی در شهرهای گوتنبرگ و کوپنهاگن به ترکیب گروه «کُهن» اضافه می‌شود تا در بخشی متفاوت به نوازندگی تنبور بپردازد.
سرپرست گروه «کُهن» کامیار فانیان است و از محققان و پژوهشگران موسیقی ایرانی و موسیقی نواحی به شمار می‌رود. فانیان در طول سال جاری دو نشست پژوهشی نوازندگی و ریتم را در اصفهان برگزار کرد و سال آینده هم برگزاری این نشست‌ها را در اصفهان و شهرستان‌های دیگر ادامه می‌دهد.
لازم به ذکر است، پارسا حسندخت خواننده این گروه، متولد ٢۵ اردیبهشت ١٣۶۶ در اصفهان است. او مهندس متالورژی است. آغاز فعالیت هنری حسن دخت از سن ۱۰ سالگی در رشته آواز در اصفهان نزد استاد طباطبایی فراگیری اصول صداسازی و ردیف طاهرزاده نزد حمید رضا نوربخش
شرکت در کارگاه آواز استاد محمد رضا شجریان است.
او تصنیف خوانی و وزن خوانی را نزد کامیار فانیان فراگرفت و آواز را در مکتب اصفهان نزد استاد علی اصغر شاهزیدی آموخت.
او با گروه های کهن، خاموش، رهاب، آریا و کیوان ساکت …. در تهران، اصفهان، گرگان، تبریز، گنبد، بندرترکمن، بوشهر، قونیه، یونان، فرانسه، هند و … کنسرت های متعددی اجرا کرده است.

انتهای پیام/

Go to TOP