در هفته هنر انقلاب اسلامی انجام می‌شود؛

بازگشایی دفتر فرهنگ و مطالعات ادبیات پایداری

رئیس حوزه هنری استان اصفهان در دیدار با عده ای از نویسندگان و فرمانده هان دفاع مقدس گفت: امیدوارم امسال که متقارن با ماه رجب شده‌ است سال پر خیر و برکتی باشد و این خیر و برکت بر فضای معنوی کشور تاثیر بگذارد.

به گزارش هنرما به نقل از حوزه هنری، دکتر مهدی احمدی فر، با اشاره به فرارسیدن هفته هنر انقلاب اسلامی (۲۰تا ۲۶ فرودین ) مصادف با شهادت شهید سید مرتضی آوینی افزود: در این هفته برنامه های خوبی در زمینه گرامیداشت هفته هنر انقلاب داریم که از آن میان می توان در حوزه ادبیات دفاع مقدس به بازگشایی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان اصفهان اشاره کرد.

دکتر احمدی ادامه داد: قال امیرالمومنین علیه السلام در زندگی تمامی شما نسیم هایی می­وزد که باید خود را بر آن عرضه کنیم، دوران جنگ نیز نسیمی بود که آمد، وزید و تمام شد و خوشا به حال آنان که خود را برآن عرضه کردند.

وی تأکید کرد: در زمینه‌های هنری به ویژه در ادبیات دفاع مقدس باید محتوای غنی داشته باشیم تا بتوان از روی آن فیلم، کتاب و سایر محصولات را تولید کرد. برای مثال فیلم تنگه ابوقریب اثربخشی عمیقی داشته و حتی چند برابر یک کتاب می ‌تواند اثرگذار باشد.

در ادامه این نشست دکتر محسن مصلحی مشاور ادبیات پایداری حوزه هنری استان اصفهان گفت: در خصوص ادبیات و فرهنگ پایداری بسیاری از ارگانهای موجود مدعی هستند، اما با وجود اینکه نقش اصفهان در جنگ تحمیلی بسیار موثر بوده است و رزمندگان این شهر همیشه پیشتاز بوده اند اما رشادت های آنان آنگونه که باید دیده نشده است و این ناشی از موازی کاری دستگاه هایی چون سپاه و بسیج و بنیاد شهید و بسیاری از سازمان های دیگر است.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در بیان نقش رزمندگان و الگوسازی از مقاومت آنان به ویژه با ادبیات و ادبیات پایداری تصریح کرد: در بحث مقاومت باید از رزمندگان با دید هنری الگوسازی کنیم و باید تمامی رزمندگانی که در شهرهای مختلف استان اصفهان حضور دارند شناسایی شوند و آنگونه که شایسته است به مردم معرفی شوند و امروز اگر همه احساس تکلیف نکنیم باز هم این مطلب بر روی زمین می‌ماند.

انتهای پیام/

Go to TOP