به همت معاونت فرهنگی شهرداری منطقه 9،

کانون دختران افتتاح شد

۱۳ اردیبهشت در یک پنج شنبه بارانی پاتوق دختران مسجد اعظم خیابان آتشگاه با حضور جمعی از دختران ۱۴ تا ۱۸ ساله افتتاح شد.

در این برنامه، کارشناس فرهنگی شهرداری منطقه ۹ با بیان اینکه بسترسازی برای اوقات فراغت دختران در تابستان امری ضروری است، گفت: ایجاد کانون دختران با برگزاری کلاس های آموزشی، فرهنگی و هنری، اردوها و مراسم های دینی و مذهبی فرصتی برای بهینه سازی اوقات فراغت دختران است.
محبوبه نشاسته ریز در گفت و گو با هنرما با بیان این مطلب افزود: وجود فضای مجازی و بسترسازی برای فراغتی ناسالم باعث می شود تا نوجوانان وقتشان را به بطالت و بیهودگی بگذرانند.
به گفته او، وجود کانون های دختران در محله ها و آشنایی دختران با مسائل اجتماعی و هنری باعث می شود تا آنها برای یک زندگی مناسب آماده شوند.
کارشناس فرهنگی شهرداری منطقه ۹ با بیان اینکه آشنایی با مهارت های زندگی برای زیستنی سالم ضروری است، گفت: بسیاری از دختران امروزی با جزیی ترین مهارت زندگی آشنا نیستند و همین موضوع باعث می شود تا آنها نتوانند بر روی اهداف خود برنامه ریزی کنند.
به بیان او، همه باید با تاسی به شعار سال «حمایت از کالای ایرانی» در جهت تولید داخلی کمک کنیم و دختران نیز در این زمینه به نوبه خود باید به بانوانی هنرمند و فعال تبدیل شوند تا کالای فرهنگی و هنری تولید کنند. در همین راستا افسردگی در آنها کاهش پیدا کرده و وجود کلاس های هنری و آموزشی به این موضوع کمک می کند.
لازم به ذکر است در این برنامه مسابقات تفریحی و شادی برای دختران برگزار شد.

انتهای پیام/

Go to TOP