کاسبانه به هر دری می زنند؛

بازار گرمی مجریان به ظاهر مذهبی

اگر هر مجری به ظاهر مذهبی به واسطه اینکه بازار کارش داغ تر شود بخواهد به هر ترفندی متوسل شود، باید فاتحه برنامه های ارزشمند را خواند.

سید محمد مهدی منتظر القائم: ماه مهمانی خدا باشد و روز وفات بزرگ بانوی جهان اسلام حضرت خدیجه سلام الله علیها. کسی که با پیامبر ختمی مرتبت علیه السلام به خاطر تثبیت دین اسلام ازدواج کرد و حالا ما مسلمانان با حرکات و رفتارهای غیر اخلاقی اسلام را به سخره می گیریم و در چنین روزی به ارزش های اسلامی و انقلابی اهانت می کنیم.

چند سالی است که باغ غدیر اصفهان شده است محل برگزاری مراسم های بزرگ. متاسفانه در شب رحلت حامی و یار دیرین نبی مکرم اسلام)ص) ، حضرت خدیجه کبری (س) در حالی که شهر غرق ماتم و برپایی مراسم عزاداری این بانوی معزز بود، برنامه ای کذایی در این باغ برگزار شد و متاسفانه متولیان این برنامه به خود زحمت نداده بودند قبل از برپایی آن نیم، نگاهی به تقویم رسمی جمهوری اسلامی بیاندازند. چون قطعا متوجه می شدند که با خطی قرمز در صفحه مربوط به پنجم خرداد ماه نوشته شده است: «وفات حضرت خدیجه (س).»
غفلت برخی از مسئولان همیشگی است. آنها دیرگاهی است که از خواب نسیان بیدار نمی شوند و گوششان بدهکار این قبیل حرکت های ضد ارزشی نیست، اما در قبال آن نیروی های ارزشمند انقلاب اسلامی این موضوعات را به خوبی و به موقع رصد می کنند تا آنجا که مداح ولایی و ارزشی اصفهان سید رضا نریمانی در این خصوص واکنش نشان داد. هنوز افرادی هستند که آتش به اختیار عمل می کنند و مسائل فرهنگی جامعه را زیر ذره بین قرار داده و به سرعت واکنش نشان می دهند.

موضوع متن های بی محتوای جشن های اخیر بخشی دیگر از مسائل فرهنگی است که از زبان یکی از مجریان به ظاهر مذهبی شنیده می شود. او از اتفاق در این شب هم مجری برنامه بوده است. جالب است که این مجری عکس های عروسی خود را هم در فضای مجازی منتشر کرده، اما بدون همسرش. مجری که دم از اسلام و انقلاب می زند و مدعی است که با گفتارش به اسلام و انقلاب گره خورده نباید خود را اینگونه مطرح کند.
آقای ح .م تصور می کند با آراستن ظاهری عوام فریبانه و به کار بردن چند حدیث در اجرا خود را به ارزش های مذهب و انقلاب پیوند زده است و چون در سال های اخیر، بر روی رفتارش بازنگری نداشته است و در اجراها نتوانسته موفقیت چندانی به دست آورد، دست به ابتکاری جدید زده و سعی می کند با خواندن ترانه های فارسی آن طرف آبی در قالب تقلید لهجه های اقوام برخی لطیفه‌های ضد قومیتی را برای جذب حاضران بر روی سن اجرا می کند که البته در این کار هم مهارت چندانی ندارد. او سعی می کند مخاطب اندکی در برنامه دور خود جمع کند و برای این کار متاسفانه به هر دری می زند. گاهی برخی از مواقع افسار از دستش خارج می شود و نمی تواند فضای جلسه را کنترل کند و معمولا در اینگونه مواقع سعی می کند با بکار بردن شعارهای ارزشی انقلاب مانند «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر امریکا» به گمان خودش جبران مافات کند که البته این حرکت نابخردانه او نیز بیشتر شبیه به استهزاء این شعار ارزشمند نظام است.

آقای ح .م بار اولی نیست که اقدام به اینگونه رفتارها می کند. او چند سال پیش هم در یکی از دانشگاه های اصفهان مرتکب چنین رفتاری شد و چون علی رغم درخواست برخی رسانه ها برخوردی ندیدند در سالهای اخیر تکرار مکررات کرده و با ارائه یک برنامه بی روح تکراری سعی کرده با استفاده از شوخی های بی مزه و بی محتوا و خواندن ترانه های لس ان جلسی فارسی توفیقی در اجرای برنامه هایش به دست آورد. در این راستا می توان به برنامه روز کارگر در جمع کارگران زحمتکش صنایع شیر پگاه اصفهان اشاره کرد به طوری که در آن برنامه نیز درست در هنگام اذان مغرب و عشاء با اجرای همین برنامه های تکراری موجب اعتراض جمعی از این قشر زحمتکش شد که آنها سالن را ترک کردند. بنابراین اگر برخورد مناسبی و به موقع از طرف مسئولان مربوطه با نامبرده شده بود شاید امروزه شاهد این قبیل رفتارها نبودیم. اگر هر مجری به ظاهر مذهبی به واسطه اینکه بازار کارش داغ تر شود بخواهد از هر خدعه ای برای بازار گرمی کارش استفاده کند باید فاتحه برنامه های ارزشمند را خواند.
بنابراین از مسئولان امر در اداره ارشاد، پلیس، شهرداری و …. تقاضا داریم برای جلوگیری از تکرار این گونه موضوعات با خاطیان برخورد کنند که این حرکت نشان از احساس مسئولیت آنها نسبت به مسائل فرهنگی شهر است تا عده ای با برنامه های کذایی مردم را به بیراهه نکشانند.

انتهای پیام/

Go to TOP