اصفهان میزبان جشنواره ای دیگر؛

نمایشگاه سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه برگزار می شود

هفتم تا ۱۹ تیرماه اصفهان، میزبان سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه خواهد بود.

نمایشگاه عکس زعفران در مراکز استان های کشور برگزار می شود تا هنرمندان در سال «حمایت از کالای ایرانی» بتوانند در این مهم سهیم باشند. این نمایشگاه تاکنون سه بار در تهران و در شهرهای تبریز،اراک و بیرجندبرگزار شده و در اصفهان نیز از هفتم تا ۱۹ تیرماه درمحل مجموعه فرهنگی و هنری سوره نقش خانه اصفهان برگزارمی شود. دبیرخانه این جشنواره در تلاش است تا این نمایشگاه را در دیگر شهرهای مهم ایران نیز برگزار کند.

دبیرخانه سومین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه وزاوه باهدف کمک به معرفی زعفران به عنوان گرانترین ادویه جهان ومعرفی ویژگیهای وزیبایی های این محصول کشاورزی والبته استراتژیک برای شمال شرق کشور واز طرفی کمک به ثبت منطقه تربت حیدریه وزاوه به عنوان پایتخت زعفران جهان و کمک به بهبودشرایط گردشگری گل در این منطقه انجام گرفته که این مهم برعهده انجمن عکاسان تربت حیدریه به عنوان قرارگرفته است.
زعفران را بسیاری از مردم دنیا هنوز به درستی نمیشناسندشاید بسیاری ازمردم دنیا هنوزحتی نام این گیاه را نشنیده باشندچه برسد به این که ویژگیها و خواص آن را بدانند.خواصی که فقط غذایی نیست بلکه در حال حاضر بسیاری ویژگیهای دارویی و درمانی نیز دارد.البته بزرگانی مثل ابوعلی سینا درکتاب قانون به آن اشاره کرده است .
هنر عکاسی در شرایط فعلی با گسترش فضای مجازی و دنیای اینترنت به جایگاه متفاوتی نسبت به گذشته رسیده و می توان از این هنر بهره برداری زیادی کرد. این گلهای زیبای ارغوانی باید دیده شود وباهنر عکاسی میتوان با آسانترین راه ممکن به آن رسید. این جشنواره مطابق سیاست خود تاکنون از سال ۱۳۹۴هرساله آبان ماه همزمان با اوج برداشت گل زعفران بادعوت ازبیش از یکصد عکاس منتخب از سراسرکشور وگروههای عکاسی خبری اعزامی از سوی خبرگزاری های داخلی و خارجی وهمچنین شبکه های تلویزیونی عمدتا خارجی همچون راشا تودی روسیه آناتولی ترکیه ال بی سی والمیادین لبنان و خبرگزاری تیما رویترزوعکاسانی از خبرگزاری مهمی همچون آسوشیدتپرس آمریکا،شین هوا ازجمهوری خلق چین و….تاکنون بارها اخبارمربوط به زعفران در منطقه تربت حیدریه وزاوه منعکس گردیده است.

انتهای پیام/

Go to TOP