در اولین نشست انجمن تعزیه و شبیه خوانی بسیج مطرح شد؛

انجمن تعزیه بسیج در راه تغییراتی اساسی

اولین نشست انجمن تعزیه و شبیه خوانی بسیج در سال ۱۳۹۷ با حضور شوراهای بسیج چند شهرستان روز پنج شنبه گذشته برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هنرما، در ابتدای این نشست، معاون فرهنگی هنری بسیج با اشاره به تبیین اهداف انجمن‌های بسیج در سال جدید اظهار کرد: فعالیت در حوزه آموزش، استعداد‌یابی و پرورش استعدادهای متعهد از مهمترین خواسته‌های سازمان از انجمن تعزیه و بسیج است.
سلطانی با تاکید بر تکریم پیشکسوتان و خانواده‌های شهدای عرصه شبیه خوانی تصریح کرد: این موضوع جزء لاینفک فعالیت‌های انجمن‌های هنری بسیج است.
مدیر انجمن‌های هنری بسیج با بیان اینکه حجم خواسته‌ها از انجمن تعزیه بسیج هنرمندان استان اصفهان به مراتب بیشتر از سایر استان‌ها است، تصریح کرد: تغییرات اساسی در بدنه این انجمن و شوراهای شهرستانی موجب تقویت و افزایش بازدهی آن می‌شود.
در ادامه این نشست، حسینعلی مومن زاده مسئول انجمن تعزیه ضمن تشکر از فعالیت‌‌های دوساله اعضای انجمن و شوراهای شهرستان ها در سال های گذشته و گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم میرزا حسین طاهری که نائب رئیس شورای تعزیه بسیج برخوار بودند، اظهار کرد: خصوصیات و همت والای آن زنده نام در پیگیری برنامه های بسیج، حضور منظم در جلسات شورا و نظم و انظباط در برگزاری مجالس تعزیه مثال زدنی و قابل تحسین است.
مومن زاده افزود: به زودی جانشین مرحوم میرزا حسین طاهری در شورای تعزیه شهرستان معرفی می شود.
این مسئول انجمن تعزیه با اشاره به برخی از سخنان تفرقه افکن از سوی افراد سودجو و معاند گفت: این نوید را به جامعه تعزیه می‌دهم که بسیج هنرمندان و انجمن تعزیه این سازمان درتقابل با هیچ ارگان و شخصی نبوده و صرفأ در چهارچوب وظائف تعریف شده یار ویاور تعزیه خوانان است و فقط به هدف والای خود که همانا حفظ و صیانت هنرقدسی تعزیه و نیل به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحت ولایت مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای(حفظهم الله) است، می اندیشد و از هرگونه سیاسی کاری مبراست.
در پایان این نشست، مقرر شد مسئول انجمن تعزیه با همکاری مسئولین شوراهای شهرستانی نسبت به شناسایی و معرفی اعضای جدید به منظور تشکیل هیئت اندیشه ورز بسیج در عرصه شبیه خوانی و همچنین تقویت بدنه انجمن و شوراهای شهرستانی، اقدام کنند و نتیجه را در نشست آینده بررسی کنند.

انتهای پیام/

Go to TOP