مسئول آموزش انجمن خوشنویسان شعبه اصفهان در آیین گشایش نمایشگاه خوشنویسی«هندسه سلوک»:

هنر در این عالم غریب است چون جنس آن علوی است

در آیین گشایش این نمایشگاه دکتر علی فرزانه مسئول آموزش انجمن خوشنویسان شعبه اصفهان ضمن ابراز خرسندی از افتتاحیه این نمایشگاه گفت: هنر در این عالم غریب است چون جنس آن از عالم علوی و عالم بالاست.

آیین گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسی منصور حسن زاده با عنوان « هندسه سلوک» با حضور رییس انجمن خوشنویسان شعبه اصفهان، جمعی از مدرسین و علاقمندان به این قدسی شنبه ۳۰ تیر در محل نگارخانه کوثر اصفهان برگزار شد.
در آیین گشایش این نمایشگاه دکتر علی فرزانه مسئول آموزش انجمن خوشنویسان شعبه اصفهان ضمن ابراز خرسندی از افتتاحیه این نمایشگاه گفت: هنر در این عالم غریب است چون جنس آن از عالم علوی و عالم بالاست.
دکتر علی فرزانه با بیان این مطلب افزود: هنرمند می تواند پیوند بین عالم فرادست و فرودست را ایجاد کند.
او با بیان اینکه دغدغه هنرمند نشان دادن عالم زیباتر است، ابراز داشت: آشتی دادن انسان با فطرت پاکش، رسالت مهم هنرمند است و هنرمند به اندازه ای که به خود باور دارد، می تواند باور دیگران را به خود جلب کند.
مدرس ارشد انجمن خوشنویسان اصفهان با تاکید بر اینکه جنس هنر روحانی است پس می تواند با فطرت پاک انسانها ارتباط برقرار کند، تصریح کرد: هر فرد با دیدن یک اثر هنری، انگار تازه متولد شده است و تمام غم ها را فراموش می کند.
استاد دانشگاه فرهنگیان گفت: هنرمند باید اهل درد باشد نه غصه، اهل درد بودن یعنی اهل تعالی شدن است و چون در ذات خوشنویسی سیر و سلوک وجود دارد آنگاه می توان افق تازه تر را به روی خود بگشاییم.
دکتر علی فرزانه تصریح کرد: خوشنویسی تنها هنری است که ائمه اطهار به آن پرداخته اند و به آن سفارش داشته اند و این موید جایگاه این هنر قدسی است.
او در ادامه افزود: فلاسفه تنها مقوله ای را که در کنار مذهب و عرفان قرار می دهند، هنر است و این مقام رفیعی است که اهمیت و جایگاه هنر را نشان می دهد.
او در پایان بیان کرد: خوشنویس در حقیقت صورت کلمات را به تصویر می کشد و مادامی که به عمق معنی پی نبرد نمی تواند در قالب صورت، تصویر کلمات را به عمق جان مخاطب خود گسیل دارد.
در ادامه آیین افتتاحیه این نمایشگاه استاد مهدی فروزنده رییس انجمن خوشنویسان اصفهان ضمن ارج نهادن به زحمات منصور حسن زاده به پاس برگزاری نمایشگاه خوشنویسی هندسه سلوک سخنان کوتاهی را بیان داشت.
نمایشگاه آثار خوشنویسی منصور حسن زاده با ۳۰ اثر هنری با فرم نستعلیق و تکنیک قلم و مرکب در قالب چلیپا، سیاه مشق، کتابت، قطعه، سطر و بیت نویسی مشتمل و برگرفته از آیات قران ، کلام ائمه معصومین صلوات علیهم اجمعین و شعرای کهن شعر و ادب فارسی نظیر حافظ، سعدی، مولوی، نظامی، جامی و خواجه عبدالله انصاری تا پایان روز ۵ شنبه ۴ مرداد در نگارخانه کوثر واقع در اصفهان میدان نقش جهان دایر است.
لازم به ذکر است منصور حسن زاده مدرس انجمن خوشنویسان اصفهان در سال ۹۴ نمایشگاه خوشنویسی «سماع قلم» را با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و انجمن خوشنویسان شعبه اصفهان در همین نگار خانه برگزار کرد.

انتهای پیام/

Go to TOP