دلیران فیروز

دولت دوازدهم عامل اصلی فاجعه ارزی بود.

به گزارش هنرما;احمدرضا دلیران فیروز رییس کمیته تشکیلات استان های حزب آبادگران جوان ایران اسلامی:

اکثر کارشناسان اقتصادی به دولت در رابطه با اتخاذ سیاست های اشتباه اقتصادی هشدار دادند اما دولت با بی تفاوتی از آنها گذشت.

عملکرد ضعیف دولت روحانی بقدری شبهه برانگیز بود که حتی مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی های خود اعلام کردند که مشکل گرانی و تورم در ضعف مدیریت داخلی است و نه صرفا تحریم ها.
واقعا عجیب نیست در این برهه حساس تحریم ها دولت چندین ماه است که وزیر اقتصاد و کار و سخنگو ندارد؟ آیا مایه تعجب نیست که ما چندین ماه هست که در بزنگاه تحریم ها در چین و هند سفیر نداریم؟! آیا جای سوال ندارد که چرا رییس جمهور چندین ماه است که یک سفر استانی نرفته اند؟! همه اینها نشان بی توجهی اصلاح طلبان به وضعیت اقتصادی مردم و قشر محروم است.
با تمام انتقاداتی که به عملکرد اقتصادی دولت در بین سالهای ۸۴ تا ۹۲ داشتیم اما در اوج تحریم ها که حتی اتحادیه اروپا و چین و روسیه هم علنی از آن حمایت میکردند قیمت ارز ۳ برابر شد اما در دولت فعلی اصلاح طلبان هنوز تحریم ها شروع نشده و با وجود مخالفت علنی اتحادیه اروپا, چین و روسیه با تحریم ها قیمت ارز در چندین ماه ۵ برابر شد که این نشان دهنده ضعف شدید تیم اقتصادی و اجرایی دولت اصلاح طلبان دارد که به جای اینکه مرهم باشند گاها نمک بر روی زخم می شوند.
ضعف های دولت دوزادهم را در بین مردم نبودن, نگاه سطح بالا, نداشتن توجه کافی به قشر محروم, بی توجهی به اقتصاد مقاومتی و ظرفیت های داخلی, کندی, ضعف تیم اقتصادی, تورم و گرانی و بیکاری بی سابقه و گاها اشرافی گری در بین عده ای از وزرا و مدیران دانست و گفت در حالیکه نزدیکان بعضی از وزارا و معاونین دولت در افکار عمومی متهم به استفاده از رانت و داشتن زندگی های لاکچری هستند دولت نباید به این مورد بی توجه باشد و وزرا و معاونین نباید گاها با به سخره گرفتن مردم که بعضی از فیلم های آن در شبکه اجتماعی منتشر شده و دادن سمت به ژن های خوب باعث عصبانیت مردم شوند!
سران اصلاح طلب در ذهن بیشتر مردم به افرادی تشبیه میشوند که در هر برهه از تاریخ برای حفظ منافع شخصی حرفهایشان را عوض میکنند اما در عمل به هیچ کدام عمل نمیکنند و همه شاهد بودن که تمام آن شعارهایی که اصلاح طلبان در انتخابات دادند هیچکدام محقق نشد. توصیه من به آنها این است که تمام توان خود را در حمایت از دولت روحانی بکار ببرند و بدانند که نمی توانند هم در قدرت باشند و هم ادای منتقد ضعفهای دولت را در بیاورند زیرا مردم این دولت را دولتی با مدیران اصلاح طلب میدانند که با حمایت و وعده های تو خالی سران اصلاحات به قدرت رسید و قطعا در افکار عمومی مدیران اصلاح طلب عامل اصلی فاجعه اقتصادی یکسال گذشته هستند.

منبع: همراز

Go to TOP