در گفت و گو با عضو هیئت مدیره پژوهشکده مطالعات راهبردی فلسطین مطرح شد؛

ترویج فرهنگ مقاومت راه مقابله با تحریم است

لیبرال ها در این چند ساله به خوبی ثابت کرده اند که نه فهم درستی از مفاهیم اقتصادی و نه درک درستی از واقعیت های اقتصادی جامعه ایران دارند.

عضو هیئت مدیره پژوهشکده مطالعات راهبردی فلسطین با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مقاومت در مقابله با تحریم ها گفت:بی شک قصد اصلی تحریم کنندگان ملت ایران در شرایط کنونی ایجاد حس یاس و نا امیدی در میان مردم است و ملتی که مایوس باشد زودتر تسلیم خواهد شد از این رو تقویت فرهنگ مقاومت در میان جامعه حس همبستگی و امید را در راه مقابله با توطئه های دشمنان ایجاد خواهد کرد.

احمدرضا دلیران فیروز تحلیل گر اقتصاد بین الملل در گفتگوی اختصاصی با هنرما با انتقاد از بعضی سیاست های لیبرالی دولت در اقتصاد گفت: لیبرال ها در این چند ساله به خوبی ثابت کرده اند که نه فهم درستی از مفاهیم اقتصادی دارند و نه درک درستی از واقعیت های اقتصادی جامعه ایران از این رو سپردن سکان مدیریت اقتصادی کشور به دست آنها خطای استراتژیکی بود که در پنج ساله اخیر و در دولت دوازدهم به کرات اتفاق افتاده و نتیجه ای جز تورم, بیکاری, کاهش ارزش پول ملی, وارادات بیشتر و مشکلات عدیده برای واحدهای تولیدی نداشته است.

وی با اشاره به اینکه هدف لیبرال های وطنی افزایش فاصله طبقاتی و بازگشت نظام ارباب رعیتی در جامعه است افزود:مسئولان لیبرال مسلک خواسته یا ناخواسته به عنوان پیاده نظام دشمن استعمارگر در کشور عمل میکنند و با مدیریتی غیر مردمی و عملکردی بر مبنای اشرافی گری و سرشار از غرور بر نارضایتی های اجتماعی می افزایند.

عضو هیئت تحریریه ماهنامه دیپلماسی آشوب های کنونی در فرانسه را ماحصل اجرای سیاست های لیبرالی دانست و افزود:اقتصاد لیبرالی یعنی فشار حداکثری بر طبقه ضعیف در جهت مطامع نظام سرمایه داری و آنچه که امروز در فرانسه شاهد هستیم شورش قشر ضعیف جامعه بر علیه استعمار لیبرال هاست.

عضو مجمع اصولگرایان اصفهان با اشاره به اینکه دولت باید حامی قشر ضعیف جامعه به معنای واقعی باشد گفت:دولت باید توجه بیشتری به قشر ضعیف جامعه داشته باشد قشری که به لطف سیاست های غلط اقتصادی دولت اصلاح طلب تدبیر و امید روز به روز بر تعداد آنها افزوده شده است اما لیبرال ها و اصلاح طلبان اعتقاد دارند تمام امکانات دولت باید به اسم حمایت از بخش خصوصی در اختیار عده ای سرمایه دار خاص قرار بگیرد و دولت به بهانه کاهش هزینه ها می بایست حمایت های خود را از قشر ضعیف جامعه بردارد.

عضو هیئت مدیره پژوهشکده مطالعات راهبردی فلسطین پژوهشگاه مطالعات جهان ضرورت جایگزینی سیاست های اقتصاد مقاومتی با سیاست های اقتصاد لیبرالی را نیاز اصلی امروز اقتصاد کشور دانست و گفت: فرهنگ مقاومت و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید در رفتار و گفتار تک تک مسئولین قابل مشاهده باشد تا بتوان با حمایت مردم از توطئه های دشمنان و تحریم ها عبور کرد.

انتهای پیام/

Go to TOP