رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

فیلم‌های حامی فتنه اکران نمی‌شوند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به نظارت این کمیسیون بر فیلم‌ها گفت: فیلم عصبانی نیستم از اکران خارج شده و نظارت ما بر فیلم‌های با ماهیت فتنه و ضد ارزشی ادامه دارد.

به گزارش هنرنا حجت‌الاسلام «احمد سالک» رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس که در نمایشگاه مطبوعات حاضر شده بود  با حضور در غرفه خبرگزاری فارس به سؤالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف پاسخ داد.

وی با اشاره به نظارت کمیسیون فرهنگی به اکران فیلم‌ها و نمایش‌ها گفت: یکی از وظایف مجلس نظارت بر حسن اجرای قانون در دستگاه‌ها است و کمیسیون فرهنگی از دو سال پیش با تشکیل کارگروه رسانه به همه موضوعات مربوط به فیلم‌ها و نمایش‌ها نظارت دارد.

سالک با اشاره به اعلام خطوط قرمز کمیسیون به مسئولان مربوطه گفت: تعدادی از فیلم‌ها به دلیل داشتن ماهیت دفاع از فتنه و ضدارزش نباید اکران بشوند و این موضوع طی نامه‌ای اعلام شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به خروج فیلم «عصبانی نیستم» از اکران گفت: طی جلسه‌ای با حضور وزیر ارشاد و آقایان ایوبی و انتظامی مشکلات این فیلم‌ها به آنان اعلام شد و فیلم «عصبانی نیستم« از اکران خارج شد، همچنین نظارت بر فیلم‌ها کماکان در دستور کمیسیون فرهنگی مجلس است.

Go to TOP